PUTOVÁNÍ po dobšických sklípcích, V. ročník 2010

Vážení přátelé,

děkujeme Vám za letošní účast a přízeň a těším se na shledání při dalších aktivitách Sdružení dobšických vinařů.

Letošní ročník co do účasti dosáhl 800 osob, což je mimochodem o jedno sto více než v ročníku předešlém. Počasí nám přálo, omlouváme se však za řadu stavebních aktivit v obci, které spolu s oblevou přinesly tolik nepříjemné bláto (příště snad již bude lépe).

Věříme, že i přes zmíněné nedostatky se Vám akce líbila a budeme rádi, když se dozvíme připomínky, které pomohou zlepšit další ročníky.

Výsledky ankety účastníků:

 • Nejlepší bílé víno - Miroslav Švéda (Semillon)
 • Nejlepší červené víno - Josef Lán (Zweigeltrebe)
 • Nejlepší kolekce vín - ing. Antonín Čep
 • Nejlepší atmosféra sklepa - ing. Kamil Piálek
 • Cena starosty obce - ing. Jan Šimeček

Za rok na shledanouPUTOVÁNÍ po dobšických sklípcích, IV. ročník 2009


Putování po dobšických sklípcích 2008

Děkujeme všem

za organizaci realizaci i účast
na
IV. ročníku Putování po sklípcích v Dobšicích.Ohlasy a hodnocení


Do doby hodnocení a ohlasů jen zmínka, že Vámi určení vítězové se shodují s ročníkem předchozím, pouze se změnila jejich vitězná vína.

 • Nejlepší kolekce vín: Ing. Antonín Čep
 • Nejlepší bílé víno: Miroslav Švéda, Rulandské šedé pozdní sběr 2008
 • Nejlepší červené víno: Ing. Jiří Hort, Modrý Portugal pozdní sběr barrique 2007

Přečtěte si o Putování a prohlédněte fotografie z médií


(MARTIN MOŠTĚK, Znojemský deník, str. 3, 16.2.2009, ZPRAVODAJSTVÍ)

(VOJTĚCH SMOLA, Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava)

(BRANKO ČERNÝ, http://www.vinnysklep.cz/)

Materiály co jste dostali


 • Pozvánka na IV. ročník Putování po dobšických sklípcích

 • Mapka pro IV. Putování po dobšických sklípcích

 • Nabídka degustačních vzorků vín pro IV. ročník Putování po dobšických sklípcích

 • Naše reportáž

  Fotografie, které Vám připomenou navštívená místa najdete v rubrice Fotogalerie minulých ročníků. Ve fotoreportáži jsou snímky řazeny podle času pořízení. Původní galerie byla autorem snímků upravena na stávající.

  Putování po Dobšických sklípcích, III. ročník

  v sobotu 16. února 2008

  Letošní ročník proběhl za příjemného počasí, možná mohlo být trochu tepleji, není však důvod naříkat. Celé akce se zúčastnila necelá pětistovka osob. Toto úctyhodné číslo umožnilo dosáhnou v daném dnu navýšení obyvatel obce Dobšice o celých 20% (2336 obyvatel/480 návštěvníků). Kolik se vypilo vína je možné pouze odhadnout. Tento střízlivý odhad vychází z průměru zjištěných informací a činí 750 litrů. Nabídka představovala 63 vzorků, při degustaci 0,05l je to 3,15 litru/účastníka, tuto dávku zřejmě dosáhlo málo účastníků(?) Přirozeně se vše nepilo a něco skončilo v odlivkách (někdy bylo vidět v očích udiv "taková škoda"...).

  Pro některé vinaře byl uvedený den vlastně nocí, v hloubce několika metrů pod zemí, teplotě cca 8 stupňů a jeskynní vlhkosti. Občas se i tyto prostory měnily ve slušně zaplněný autobus MHD. Příjemnou změnou byly proto jiné degustační stanice, kde se dalo posadit, občerstvit, zazpívat a třeba i zatančit. Snad byla tato různorodost výhodou a spolu s víny Vám přinesla příjemné zážitky nejen z degustace vín, ale i z pohostinnosti a sdílné povahy místních vinařů, hrdých na svá vína. Věříme, že jste se o víně i něco nového dozvěděli a rádi se podělíte o své zážitky se svými přáteli.

  Skoro se mi chce vyslovit "a votom to je".

  Víno je totiž jediný alkoholický nápoj, který při vyvážené spotřebě, (rozumějte pravidelné spotřebě 0,2 l/ženu a 0,3 l/muže denně, podle pana prof. Šamánka z dětské kardiochirurgie v pražské Motole a autora poučné knihy Pít či Nepít) může být Vašemu zdraví prospěšný.

  Vážení návštěvníci, věříme, že se Vám u nás líbilo a že se rádi do našich končin zase podíváte. K uvedené události se vrací tato další média.


  Článek a fotografie ze Znojemského deníku
  Článek a fotografie ze serveru Vinný sklep
  Článek a fotografie ze serveru Encyklopedie vína
  Článek a fotografie ze serveru vinařských obcí Daníž


  Výsledky Vašeho hlasování rozhodly o těchto vítězích

  Nejlepší kolekce vín: Ing. Antonín Čep

  Nejlepší bílé víno: Miroslav Švéda za Ryzling rýnský, botritický výběr 2006

  Nejlepší červené víno: Ing. Jiří Hort za Natura cuvée André 2004

  Putování po Dobšických sklípcích, II. ročník

  v sobotu 17. února 2007

  Jaký byl vlastně letošní ročník? Zúčastnilo se téměř 400 osob, což je dvojnásobek prvního ročníku v loňském roce. Některé sklípky přibyly, jiné se tentokráte neotevřely. Svoji nabídku představila nově druhá vinařská firma (Vinařství Lahofer).

  Počasí bylo nádherné, událost byla doplněna kulinářskými aktivitami pohostinství Sapík a občerstvení před Kovárnou. Přítomnost koňského povozu, masopustních masek i nezbytné ikony napoleonských vojáků dále zvyšovala atraktivitu události. Ve sklípku pana M. Švédy hrála cimbálová muzika a byl slyšet zpěv, jinde se diskutovalo především a hlavně o víně. Tolik jedno ze subjektivních hodnocení.

  Každý z návštěvníků si jistě udělal svůj úsudek, který do jisté míry mohl ovlivnit i "výbušný alkohol". Bylo to náročné ale vše proběhlo bez větších problémů a našlo se dost jedinců, kteří využili plynulého přechodu na Masopustní zábavu, kde při zahájení byly oznámeny výsledky hodnocení vín.


  Ocenění nejlepší bílé víno malovinaře získal Ing. Antonín Čep za Vlašský ryzlink

  Ocenění nejlepší červené víno malovinaře získal Josef Lán za Modrý portugal

  Ocenění za nejlepší kolekci vín již podruhé obhájilo Vinařství Hort (Ing. Jiří Hort)


  Další informace ke zmíněné akci jsou k dispozici na serveru Dobrovolného svazku vinařských obcí Daníž
  Putování po Dobšických sklípcích, I. ročník

  v sobotu 17. února 2006

  První ročník byl doslova průkopnický, při kterém akce dostala své základní rysy, název a charakter byl rozhodujícím pro další vývoj ročníků následujících. Přes nedostatečnou publicitu a přiznejme i určitou nedůvěru v tuto novou akci se účastnilo přibližně 200 osob. Bylo otevřeno 12 stanovišť s nabídkou vín. Podmínkou bylo, aby se prezentovala mladá vína, což pozdější vývoj v dalších ročnících již tak striktně nedodržoval.

  Byla také provedena ekonomická analýza, jelikož motivace pro vlastní účastníky - vinaře byla téměř záporná. Více je zřejmé z tehdejšího plakátu.

  1. Putování po dobšických sklípcích 2006