Vinařské akce v okolí

Hodnocení a výstavy vín 2011 - Znojemská vinařská podoblast Orientační termíny dle SZV Znojmo - změny termínů vyhrazeny pořadateli

Výstavy vín ve Znojemské vinařské podoblasti – 2011, dle SZV Znojmo – orientační termíny

Přehled výstav vína pro rok 2011

(informační zdroj, stránky Jaroslava Klona, děkujeme www.jklon.cz.)
Festival otevřených sklepů na Mikulovsku - ohlédnutí (19.10.2009)

Festival otevřených sklepů

banner web FOS

Seriál "Festival otevřených sklepů" z Mikulovské vinařské podoblasti jsem si nemohl nechat ujít. Jedná se o místa známá a vždy si je spojuji s chutí vyjímečného Ryzlinku Vlašského, zpěvem sboru Mužáků, krásnou přírodou a již několik let společnou návštěvou kolmo při jízdě Greenways Praha - Wien. Přirozeně mám v samotném Mikulově a okolí několik přátel, tentokráte jsem ale vyrazil jako řádný návštěvník do otevřených vinných sklípků, lisoven a všech těch míst, kde bylo možné ochutnat velmi širokou škálu vín této velmi dobré vinařské oblasti. Není posláním hodnotit kvalitu jednotlivých nabídek tamních vinařů, která byla určitě velmi pestrá a "svá vína" si snad našel každý. Vyzbrojen skleničkou, podklady a taškou s logem akce jsem se za necelou tisícovku se zpožděním vrhl do již kulminujícího sobotního pozdního odpoledne. Na krku se mi houpal poměrně těžký fotoaparát Canon 5D, který jsem volil zejména proto, aby se v malém světle podařilo zachytit něco z atmosféry této akce. Nedělní dopoledne, krátce před polednem se sklepy otevřely ještě jednou a tak jsem vlastně stihl vše co se nezvládlo den první.

O vlastní akci bylo napsáno před a bude napsáno dost i po na níže uvedeném odkazu, přiznám se, že cílem byl i "studijní pobyt". Blíží se další ročník Putování po Dobšických sklípcích a je třeba vidět jak to dělají jinde, najít nějakou inspiraci, případně se poučit tam, kde to úplně doma nevyšlo u kolegů. Vzhledem ke koncentraci dobšických sklípků do poměrně malé oblasti je srovnání s velkým Mikulovem a obcemi Bavory a Perná organizačně nesrovnatelné. Nadace partnerství zde udělala spoustu koordinační práce s velmi dobrým výsledkem. Samotná degustační místa a způsoby prezentace zdejších vinařů byly velmi inspirující.

Závěrem děkuji všem pořadatelům a vinařům a vlastně i té tisícovce rozptýlených návštěvníků za atmosféru kterou si dobrá vína zaslouží a která byla znát na každém kroku. Možná nejvzdálenější účastník byl až ze Sýrie, jmenoval se Husajn a byl to velmi příjemný člověk. Několik snímků z akce napoví více.

Více hodnotící článek >>>

Zdeněk Hujňák

Aktuálně sledujte >>>


Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Pozvánky za vínem jinam
OdrážkaPozvánka do Jaroslavických sklepů - otevřeno 3.8.2013 31.7.2013
OdrážkaDen otevřených sklepů Jaroslavice - ohlédnutí 6.8.2011
OdrážkaPodzimní Putování se Znovínem je minulostí 16.11.2009
OdrážkaFestival otevřených sklepů na Mikulovsku - ohlédnutí 19.10.2009
OdrážkaVýstava vín - Hrádek 2009 - ohlédnutí 21.4.2009
OdrážkaMatějský košt vín v Křídlůvkách - ohlédnutí 1.3.2009