Vinařské akce v okolí

Hodnocení a výstavy vín 2011 - Znojemská vinařská podoblast Orientační termíny dle SZV Znojmo - změny termínů vyhrazeny pořadateli

Výstavy vín ve Znojemské vinařské podoblasti – 2011, dle SZV Znojmo – orientační termíny

Přehled výstav vína pro rok 2011

(informační zdroj, stránky Jaroslava Klona, děkujeme www.jklon.cz.)
Den otevřených sklepů Jaroslavice - ohlédnutí (6.8.2011)

Den otevřených sklepů Jaroslavice

V sobotu 6.srpna 2011 se od 13.00 - 19.00 hod. se otevřeli Jaroslavické sklepy a vinaři již historicky podruhé nabídli v letní akci k degustování svá vína.

Jako malovinař, cítící náležitost k regionu, mne zajímaly jednak vína a rovněž sklepy kolegů vinařů vinařské obce Jaroslavice. Upřímně řečeno můj zájem umocnily i historické souvislosti a zmínky o pěstování vína na Znojemsku, zejména však Jaroslavicích, za dob minulých, tak jak je prezentoval Dr. Merkel ve svých přednáškách. (pozn. rodák a vinař z Jaroslavic)

Za pěkného počasí, které pochopilo že je třeba akci podpořit, za příjemné atmosféry a velmi dobré organizace jsem cca v 16 hod. vstoupil do dění. Bylo to příjemné, nacházel jsem spoustu známých i přátel a hlavně jsem se svým kamarádem vinařem degustoval předložená vína.

Příjemnou kulisou byla historická postava správce ze zámku, který se svojí chotí kontroloval předkládaná vína. Rozhodně i tento rozměr akce ji učinil atraktivní a to o to více, že historické postavy prezentované "znalci" poměrů vyzněly velmi poutavě. Díky za to.

Jaká tedy byla Jaroslavická vína? Chce se mi říci různá, pestrá, sahající od minerálních suchých vín až k vínům "utopeným v cukru". Rozumějte ne hanlivě, ale přesto mírně nečitelné odrůdovosti, kterou přirozeně zbytkový cukr vytváří. Nakonec jsme to s kolegou prošli vše a v marathonu jsme zvládli degustaci všech předložených vzorků. Není cílem stanovit vítěze, některá vína nás zaujala více, zejména těm sladším je třeba více porozumět. Poznali jsme osobně ty co známe z koštů jako vystavovatele, pohlédli do jejich "kuchyně" a bylo to velmi příjemné. Díky za dobrou akci.

Zdeněk Hujňák(fotogalerie se připravuje)

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Pozvánky za vínem jinam
OdrážkaPozvánka do Jaroslavických sklepů - otevřeno 3.8.2013 31.7.2013
OdrážkaDen otevřených sklepů Jaroslavice - ohlédnutí 6.8.2011
OdrážkaPodzimní Putování se Znovínem je minulostí 16.11.2009
OdrážkaFestival otevřených sklepů na Mikulovsku - ohlédnutí 19.10.2009
OdrážkaVýstava vín - Hrádek 2009 - ohlédnutí 21.4.2009
OdrážkaMatějský košt vín v Křídlůvkách - ohlédnutí 1.3.2009