Dobývání dobšických sklepů - I. ročník - ohlédnutí (11.7.2010)

logoSDV malé


první oficiální ročník

Dobývání dobšických sklepů 2010

spojené s letní ochutnávkou místních vín

Dobývání sklepů v Dobšicích

Nápad pořádat uvedenou akci vznikl již před dvěma léty, kdy se v rámci připomínky výročí napoleonské bitvy u Znojma roku 1809 konala rekonstrukce bitvy a celá obec žila touto událostí. V té době se rozhodla skupinka dobšických vinařů (SDV) k prezentaci svých vín ve stáncích umístěných ve sportovním areálu. Akce byla spíše menší a nesetkala se s předpokládaným zájmem veřejnosti, t.č. spíše se zajímající o probíhající rekonstrukci bitvy.

Letos bylo rozhodnuto otevřít část sklepů a po vzoru úspěšné únorové akce Putování po dobšických sklípcích nabídnout stejnou atmosféru chladného podzemí s víny, která příjemně osvěží. Skupinka napoleonských vojáků postupně otevřela všech devět stanovišť, která od této chvíle, něco po 15. hodině, nabízela vína k degustaci, konzumaci, včetně možnosti zakoupení.

I když bilance všech účastníků není známá, skutečností byl o hodně menší zájem než se předpokládalo. Investice do plakátů ve městě Znojmě nepřinesla invazi tradičních přátel degustací a tak se stalo, že spíše zafungovala forma elektronické pohlednice zaslané z našeho webu (informace skupinky z Třebíče). Možná bylo příliš teplo a spousta lidí dala přednost pobytu u vody, možná je i termím ne příliš vhodný. Toto vše, po důkladné analýze, rozhodne o případném dalším ročníku a jeho formě.

Závěrem snad jen poděkování všem co se účastnili jako hosté a těm, kteří svým časem a iniciativou udělali vše pro zdařilost I. Dobývání dobšických sklepů. Budeme rádi, když přispějete případným názorem a doporučením organizátorům akce tak, aby se podařilo najít tvář této letní degustace vín, kterou si dle našeho názoru zaslouží.

Kolektiv SDV


(foto H-ELECTRONIC)

Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

Obsah sekce Aktuálně
OdrážkaDobývání dobšických sklepů a hudba ve vinařských uličkách Dobšic 2011 - ohlédnutí 12.7.2011
OdrážkaJarovín Rosé 2011 - výstava růžových vín proběhla 7.5.2011
OdrážkaVI. ročník Putování po dobšických sklípcích (2011) je minulostí 1.3.2011
OdrážkaDobývání dobšických sklepů - I. ročník - ohlédnutí 11.7.2010
OdrážkaVII. ročník Jarovín Rosé  -  ohlédnutí 1.5.2010
OdrážkaPozvánka na putování po dobšických sklípcích 2010 26.2.2010
OdrážkaDobývání dobšických sklepů a účast SDV na vzpomínkové akci výročí bitvy u Znojma 15.7.2009
OdrážkaTradiční výstava vín v Dobšicích - ohlédnutí 21.4.2009
OdrážkaVI. ročník Jarovín Rosé  -  11. dubna 2009 19.4.2009