Vážení přátelé, milovníci vína a jižní Moravy, příznivci Festivalu otevřených sklepů!

 

 

 

již tento víkend 17. a 18. dubna začíná první letošní Festival otevřených sklepů, tentokrát na Znojemsku. Máme pro vás poslední novinky a doporučení, abyste si festival co nejlépe užili.

 

 

 

 Vinaři a vína

 

Informace o všech třiceti vinařích jsou na webu www.otevrenesklepy.cz a nově tam naleznete i vína, která budou během festivalu k dispozici. Můžete se těšit zvláště na ročník 2009, o kterém většina vinařů říká, že je jedním z nejlepších v novodobé historii moravského vinařství. Zvláště dobře se na Znojemsku daří Veltlínskému zelenému, Müller Thurgau a Ryzlinku rýnskému.

 

 

 

 Vstupenky a registrace

 

Pro narůstající zájem, který nás velmi těší, jsme prodloužili možnost nákupu vstupenek přes síť ticketstream až do pátku 16.dubna. Vytištěné vstupenky si za startovní balíček (taška, sklenička, katalog a další dárky) vyměníte v sobotu 17. dubna od 9 hodin na označeném registračním místě v Louckém klášteře. Možnost nákupu vstupenek za 990 Kč bude i přímo na místě a ti z vás, kteří na festival přijedou vlakem získají slevu 20 procent z ceny vstupenky na místě.

 

 

 

Doprava a ubytování

 

Kyvadlová doprava bude jezdit celý den již od osmi hodin a můžete ji využít i pro dopravu na registrační místo v Louckém klášteře. Jízdní řád je k dispozici na našich stránkách. Kyvadlová doprava bude do 16 hodin jezdit každých 40 minut od znojemského nádraží. Pro ty, kteří ještě nemají zajištěné ubytování doporučujeme okamžitou rezervaci. Seznam ubytovatelů naleznete na našich stránkách.

 

 

 

Kulturní program a gurmetské menu

 

Tradičně jsou v nabíce i gurmetská menu, která můžete vyzkoušet v hotelu Happy Star, hotelu Lahofer a v pátek i v Althanském paláci. Doprovodný program bude probíhat na několika místech a budete si moci vybírat mezi koncerty cimbálky nebo bluesového tria, výletu na Šobes, prohlídky privátních boxů a unikátních pískovových sklepů v Moravském sklípku a mnoha dalších kulturních a poznávacích akcí. Kompletní program hledejte na našich stránkách.